אחוות תורה

רשת הכוללים הגדולה בעולם לעמלים לפרנסתם

רשת "אחוות תורה" מיסודו של הגאון רבי דוד לייבל שליט"א, מאגדת תחת קורת גג אחת עשרות כוללים לאברכים עובדים, בהם עוסקים בגמרא, הלכה ומחשבת ישראל. בכל בית מדרש ישנו ראש כולל האחראי על הלימוד בצוותא, תכני הלימוד והאווירה הייחודית למקום תורה זה. רשת הכוללים הוקמה כדי לתת פתרון לבעיה שהציפה את הציבור החרדי, במסגרתה בוגרי ישיבות שיצאו לעולם התעסוקה הפסיקו ללמוד לגמרי. הגר"ד לייבל החליט לאמץ את ציבור האברכים העובדים ולספק להם בית חם לגידול רוחני.

חזון שמתגשם

הבעיה: יוצאים לעבוד ולא פותחים ספר

קורה לצערנו שיש יהודי חרדי בן תורה, בוגר ישיבה טובה, שישב שנים ארוכות בכולל ולמד, אבל ברגע שיצא לעבוד, הוא כמעט לא פותח ספר ובטח שלא דף גמרא. הבעיה נעוצה בהיעדר מסגרת לימודית מסודרת מלבד הכולל.

לרוב בני התורה בוגרי הישיבות, שיעור דף היומי לא מתאים. הם רוצים ללמוד בעיון, בשטייגען. מתגעגעים לטעם המתוק של הגמרא, משתוקקים לחברותא, אבל פשוט אין להם קצה חוט איפה למצוא חברותא והיכן ללמוד – אז הם מפסיקים ללמוד.

הפתרון: רשת כוללים "אחוות תורה"

כדי להביא פתרון לעניין, הקים הגר"ד לייבל את ארגון "אחוות תורה", ששם לו למטרה להביא גם את האנשים העובדים אל בין כתלי בית המדרש.

רשת הכוללים "אחוות תורה" זוכה להצלחה מסחררת ותוך פחות משלוש שנים נפתחו למעלה מ-60 סניפים והצטרפו למעלה מ-1000 אברכים עובדים. סניפי הכוללים פרוסים בכל הריכוזים החרדיים ברחבי הארץ ומאפשרים לבוגרי הישיבות העובדים לחזור ללמוד בעיון באווירה מיוחדת ולקבוע עתים לתורה.

מרגישים שזה בדיוק מה שחיפשתם? הצטרפו עכשיו למהפכה התורנית!

נגן וידאו